Середа, 17.04.2024, 00:12
Postludium
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2009 » Квітень » 14 » Henryk Górecki - Symphony No. 3, Op. 36 (Symfonia pieśni żałosnych) - Zinman
01:19
Henryk Górecki - Symphony No. 3, Op. 36 (Symfonia pieśni żałosnych) - Zinman
«О, мамо, не плач, не треба. Царице Небесна, будь завжди для мене опорою»
Симфонія написана для солюючого сопрано та оркестру. Текстом першої частини стала Ламентація Діви Марії з Монастиря Святого Хреста (текст XV століття), в якому Діва Марія звертається до вмираючого на хресті сина, прагнучи полегшити його страждання. Друга частина написана на слова, видряпані 18-річною Геленою Вандою Блазусяковною (Helena Wanda Błażusiakówna) з польських Татр на стіні ґестапівської в'язниці в Закопане, що звернені до матері і до діви Марііі ( «О, мамо, не плач, не треба. Царице Небесна, будь завжди для мене опорою»). Третя частина - варіації на тему народної пісні Опольского реґіону Польщі.

У 1993 році запис Третьої симфонії Ґурецкого (за участю Даун Апшоу, під керуванням Давида Зінмана) зайняла перше місце в гіт-параді класичної музики журналу Gramophone і потрапила до десятки найпродаваніших записів у світі (шосте місце). Відтоді симфонія Гурецкого стала однією з найпопулярніших симфоній другої половини XX століття.

Симфонія Гурецкого звучить у фільмах Моріса Піала «Поліція», Пітера Уіра «Безстрашний», Джуліана Шнабеля «Баскія».



Henryk Górecki - Symphony No. 3, Op. 36 (Symfonia pieśni żałosnych) - Zinman
Genre: Classical | Format: MP3 | 320 CBR | 1 CD | ~125 Mb | RS.com, narod.ru
Date: May 5, 1992

Composer: Henryk Gorecki
Conductor: David Zinman
Performer: Dawn Upshaw
Orchestra: London Sinfonietta


T R A C K L I S T

1. Symphony No. 3 Op. 36 (1976): I. Lento - Sostenuto Tranquillo Ma Cantabile
2. Symphony No. 3 Op. 36 (1976): II. Lento e Largo - Tranquillissimo
3. Symphony No. 3 Op. 36 (1976): III. Lento - Cantabile Semplice

Коммерсант-Daily 19 серпня 1993 р.
"Симфонія скорботних піснеспівів" очолила список хітів


Учора стали відомі підсумки гіт-парадів музичних записів за перше півріччя 1993 року Одна з сенсацій поточного сезону в тому, що створена в 1977 році і випущена у вигляді компакт-диску в кінці 1992 року Третя симфонія польського композитора Генрика Миколая Ґурецкого не тільки виявилася першим в історії гіт-парадів твором нині живого композитора, що зайняли верхній рядок у списку класичних бестселерів, але і потрапила в десятку найпродаваніших записів (шосте місце), випередивши багато поп-гітів.

Хенрик Миколай Ґурецкій (Górecki) народився в 1933 році, навчався в Катовіце, вдосконалювався в Парижі. Лавреат декількох державних та міжнародних премій. Разом з більшістю польських художників покоління 50-х починав як радикальний аванґардист (шумової цикл "Ґенезис"), але в кінці 60-х першим і не менш радикально повернув до нової простоти ("Ad Martem", "Beatus Vir", "O Domina Nostra", три симфонії, камерна музика тощо) Симфонія № 3, або "Симфонія скорботних піснеспівів ", створена на тексти народних плачів і на слова, написані на стінах в'язниці в Закопане. До кінця липня було продано понад 300 тис. компакт-дисків фірми Elektra Nonesuch зі записом цієї симфонії у виконанні "Лондонської Сімфоніети" під керуванням Девіда Зіммана (David Zimman) з Дон Апшов (Dawn Upsнow) в якості солістки (сопрано).

Світ академічної музики відверто розгублений. Ще кілька місяців тому багато оглядачів провідних ґазет були більш ніж скептично налаштовані по відношенню до раптового злету популярности польського композитора.

"Ніяк не можу зрозуміти, що змушує людей йти в магазин, щоб придбати цю занудную симфонію?" - Писав в ґазеті Sunday Telegraph Майкл Кенеді (Michael Kennedy). На здивоване питання колеґи спробував відповісти оглядач New York Times Джон Роквел (John Rockwell). Успіх "містичного мінімалізму" польського композитора він пояснює тим, що Ґурецькій разом зі своїм ровесником, естонцем Арво Пяртом, поєднує два принципи: спрощення, характерного для американського мінімалізму Стіва Райха і Філіпа Гласса, з одного боку, і "відчудження від головного напрямку музичного модернізму ХХ століття ", властивого, наприклад, Софьї Ґубайдуліній і Ґіі Канчелі, - з иншого.

Сьогоднішня "нова простота", що постала за "бурею й натиском" аванґарду 50-60-х - це не "неостилістіка", не механічне відтворення тих чи инших стилів, що історично склалися а загальний знаменник, вихідна точка для пошуків нового і неповторноіндивідуального під всіх тих традиціях, які ще не стали "загальними місцями", зокрема, об'єктами постмодерністської осміювання.

Однак, чому все-таки не Пярт, не Канчелі, не Ґубайдуліна, не Щєдрін і не Шнітке (як багатьом хотілося б), а поляк Ґурецкій, який на відміну від перелічених "наших" навіть віддає перевагу життю не в "метрополії" - Німеччині, а у себе на батьківщині, в шахтарській провінції Катовіце?

Улюблена Ґурецьким і відома в усьому християнському світі символіка Богородиці. що скорбить за сином (те, що в живопису називається рieta, а в музиці Stabat Mater) в польській культурі, особливо після Другої світової війни, набуває універсального значіння.

Цікавою є і точка зору, згідно з якою поворот польських аванґардистів не просто до реліґійних, а до культових жанрів і "ретро-стилів" був недвозначно протестом проти культурної політики влади, демонстративно підтримуючої аванґардні течії в мистецтві, лише б утримати художників в рамцях політично пристойних.

І нарешті, згадаймо, що місце Шнітке та Пярта в елітарному культурному баґажі Заходу ще недавно займав інший поляк - Кшиштоф Пендерецький.

ДМИТРИЙ УХОВ



http://narod.ru/disk/4462783000/1976_-_Symphony_No._3%2C_Op._36_(Symfonia_piesni_za%C5%82osnych).rar.html

http://rapidshare.com/files/174479027/1976_-_Symphony_No._3__Op._36__Symfonia_piesni_za__322_osnych_.rar
Категорія: Слухай! | Переглядів: 1417 | Додав: talapishka | Теги: Henryk Górecki
Всього коментарів: 1
1 Дмитрий  
0
Добрый день! Пожалуйста перезалейте на рапиду! Файл должен весить 125 mb, а по вашей ссылке 121 mb.Когда я скачал файл и попытался разархивировать мне было написано,что не хватает одного файла.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Stat

Main Menu

Player

Menu

Форма входу

Search

...

Tags / Теґи
Boulez Albert Schweitzer Arvo Pärt Erkki-Sven Tüür Lepo Sumera Onutė Narbutaitė Valentin Silvestrov Giovanni Pierluigi da Palestrina Набоков Sœur Marie Keyrouz Myroslav Skoryk John Cage Емма Андієвська Béla Tarr Єжи Онух Animation Tilda Swinton Volker Schlöndorff Guillaume de Machaut Кіра Муратова Іван Миколайчук Friedrich Nietzsche Arnold Schönberg Ingmar Bergman Gesualdo Лосев Pēteris Vasks Pẽteris Vasks Giya Kancheli Gia Kancheli Schumann Documentary Anne-Sophie Mutter John Tavener Tomaso Albinoni Han-Na Chang Sergei Prokofiev Vivaldi Sol Gabetta Alla Zagaykevych Morton Feldman Chloë Sevigny Harmony Korine Galina Ustvolskaya Henryk Górecki Достоевский Stockhausen Penderecki Dimitri Kirsanoff Pergolesi Charlotte Gainsbourg Lars von Trier Rostropovich Pierre de La Rue Britten Duarte Lôbo Domenico Scarlatti Alessandro Scarlatti Ligeti Godard Gregoretti Rossellini Mária Zádori Schubert Rudolf Serkin Bizet Callas Chopin Đặng Thái Sơn Krystian Zimerman Gubaidulina Mozart Requiem Pasolini Peter Greenaway NOBEL Herta Müller Abbado Nono Rihm Александр Сокуров Telemann Casals Хржановский Boccherini Rautavaara Magdalena Kožená Schnittke Jacqueline du Pré Zelenka Werner Herzog Messiaen Johann Strauss Kubrick Bartoli Duruflé Fauré Myung-Whun Chung Terfel Saint-Saëns Dmitri Shostakovich Khachaturian carter Pintscher Varèse Alain Resnais Alain Robbe-Grillet Salieri Gidon Kremer Charlotte Rampling Dirk Bogarde Ingrid Thulin Катерина Ющенко Сергій Буковський Haydn Fux Stravinsky Gregorian Chant Krzysztof Kieslowski Clemencic Alain Resnait Luchino Visconti Alain Delon Claudia Cardinale Dutilleux Mariana Sadovska Fritz Lang Orson Welles Маяковский Jan Troell Max von Sydow Гамсун Virko Baley Reger Richard Strauss Jarvi Tchaikovsky Pletnev Händel Solti Солоницын Sjöström Пятигорский Алексей Герман Horowitz Rachmaninoff Алексей Герман мл. Bruno Ganz Oliver Hirschbiegel Lassus Iosseliani Buñuel Jean Renoir Accardo Julia Fischer Hilary Hahn Akira Kurosawa Richter Inbal Klaus Kinski mahler Bach Suzuki Gluck Karl Richter Purcell Bahrami Gieseking Mullova Brahms Yehudi Menuhin Glenn Gould Svitlana Azarova Erik Satie Gardiner Karajan Jean Cocteau René Clair Rene Grumiaux Monteverdi J. M. Coetzee Шестов Haitink Martha Argerich Beethoven Repin Berg Webern Altenburg Halffter Jolivet Kurtág Vassiliev Neruda Оксана Забужко Elfriede Jelinek Artyomov Ives

Календар
«  Квітень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 52

Міні-чат
200

...

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 
Copyright MyCorp © 2024